Naša Facebook stran

Brezplačno izobraževanje: Kako strateško pridobivati sredstva v prostovoljskih organizacijah?

 

Članice Slovenske mreže prostovoljskih organizacij vabijo na sklop spletnih delavnic, posvečenih strateškemu načrtovanju pridobivanja sredstev. Izobraževanje je namenjeno vsem, ki želite okrepiti finančno stabilnost svoje organizacije s pomočjo donacij posameznikov in podjetij.

 

Kdaj in kje? Izobraževanje bo potekalo tri zaporedne četrtke preko platforme ZOOM:

  • 9., 16. in 23. april 2026

  • Od 10.00 do 12.00 ure

Kaj se boste naučili? Priznana strokovnjakinja viš. pred. mag. Livija Rojc Štremfelj, CFRE, bo udeležence vodila skozi ključne vidike fundraisinga:

  • Izbira metod: Kateri načini zbiranja sredstev najbolj ustrezajo vaši ekipi?

  • Donatorji in sponzorji: Kako nagovoriti posameznike in podjetja ter z njimi graditi dolgoročne odnose?

  • Digitalni fundraising: Uporaba sodobnih orodij in administrativni vidiki.

  • Strategija v praksi: Od analize prednosti do priprave konkretnih prošenj, ponudb in komunikacijskih načrtov za družbena omrežja.

O predavateljici: Livija Rojc Štremfelj je mednarodno certificirana strokovnjakinja za zbiranje sredstev (CFRE) z več kot 20-letnimi izkušnjami v neprofitnem sektorju. Je avtorica priročnika Igrišče in soavtorica učbenika o managementu neprofitnih organizacij ter predavateljica na Ekonomski fakulteti v Ljubljani.

 

Pomembno:

  • Za udeležbo prosimo izpolnite spletno prijavnico do petka, 3. aprila 2026. 
  • Število udeležencev je omejeno.
  • V primeru premajhnega števila prijav bo izobraževanje odpovedano.
  • Obveznost organizacije je, da pred pričetkom prvega dela in po koncu zadnjega dela izpolni vprašalnik, ki ga bomo poslali prijavljenim organizacijam oz. njihovim predstavnikom.

 

 

Zavod Dobra družba
Trdinova ulica 1, 8250 Brežice